Skup Samochodów Warszawa

tel: 507 304 600

Strona Bloga

Wpis

Gdzie najlepiej sprzedać auto w Warszawie?

 Gdyby tak zrobić sondę wśród naszych rodaków, ciekawe ile osób by odpowiedziało, że zdecydowanie nie chce własnego samochodu. Chyba bardzo niewiele. A wszyscy, którzy marzą o samochodzie a mają trudności ze sfinansowaniem zakupu, planują że kiedyś z pewnością będą mieli auto, choćby używane, ale stylowe, czyli sprowadzane z zagranicy.

Kupowanie samochodów używanych za granicą od dawna nie jest już takim wyzwaniem jak kiedyś. Wręcz powstały firmy, które robią to na zamówienie swoich klientów. Najczęstsze kierunki poszukiwań używanych aut, to Niemcy (i to od zawsze) oraz Holandia. Wyspecjalizowane firmy wynajdują używane, w dobrym stanie samochody, dokonują za nas transakcji i przewożą do kraju. Po stronie klienta pozostaje tylko uiszczenie umówionych kwot, zarejestrowanie samochodu, kupienie nowych dywaników i można jeździć.

Tym ostatnim akcentem związanym z zakupem samochodu z zagranicy jest jego rejestracja. Jednak i tutaj powstały wyspecjalizowane firmy tłumaczące wszystkie dokumenty potrzebne zgodnie z prawem do rejestracji i co więcej uczestniczące ze swoim klientem w całym procesie rejestracji samochodu, a czasem wykonujące wręcz  wszystkie czynności za klienta.  

Aby zarejestrować w Polsce samochód sprowadzony z zagranicy należy przedłożyć przetłumaczone na język polski następujące dokumenty:

  • dowód rejestracyjny 
  • umowę kupna 
  • fakturę lub rachunek
  • inne dokumenty w zależności od aktualnych wymagań urzędu komunikacji czy celnego

I przy pomocy wybranej firmy zakończyć cały proces rejestracji.

samochody